Staking legt openbaar vervoer plat: onderwijs op HvA gaat (online) door
Daniël Rommens
9 september rijden er geen treinen
Een grootschalige staking legt woensdag 9 september vrijwel al het openbaar vervoer in Nederland plat. Zelfs studenten in Amsterdam-Noord gaan het moeilijk krijgen die dag de HvA te bereiken. Online onderwijs lijkt de oplossing.
Vakbond FNV houdt een 24-uursstaking vanwege de bezuinigingen op sociale zekerheid. Het kabinet is onder meer van plan de WW-uitkering te verkorten naar maximaal een jaar en het eigen risico te verhogen.
FNV accepteert die bezuinigingen niet. Daardoor stoppen niet alleen treinen en bussen een dag lang met rijden, zelfs de veerpontjes over het IJ laten verstek gaan. Het gevolg is dat studenten het bijzonder lastig gaan krijgen die dag de Hogeschool van Amsterdam te bereiken, of ze nu vanuit Utrecht, Purmerend of Amsterdam-Noord komen.
Het onderwijs aan de HvA? Dat gaat wel gewoon door, zo is inmiddels duidelijk. Volgens de hogeschool worden onderwijsactiviteiten ‘waar mogelijk omgezet naar een online vorm. Waar dit niet mogelijk is, wordt naar een andere passende oplossing gezocht.’ Andere onderwijsinstellingen zoals de UvA gaan ook over tot online onderwijs.
Studenten krijgen nog bericht van hun opleiding over hoe er precies met de situatie omgegaan wordt.
Deel dit verhaal op je socials:
[molongui_author_box]