Nieuwtje: Arjan Vliegenthart wordt decaan van Faculteit Maatschappij & Recht
HvA
Arjan Vliegenthart
De Faculteit Maatschappij & Recht heeft een nieuwe decaan gevonden. Arjan Vliegenthart, nu nog directeur bij het Nibud, volgt per 1 oktober Jean Tillie op. Dat meldt de hogeschool in een bericht op Mijn HvA.
Arjan Vliegenthart (46) is geen onbekende voor de HvA. Hij zat sinds 2018 in de Raad van Advies van de hogeschool, waar hij sinds 2022 ook voorzitter van was. Als directeur van Nibud, het instituut dat voorlichting geeft over budgetzaken, werkte hij weleens samen met het lectoraat Armoede interventies van de hogeschool en het kenniscentrum van de Faculteit Maatschappij & Recht (FMR).
Van die faculteit wordt hij nu dus decaan. Vliegenthart begint op 1 oktober; eerst rondt hij zijn werkzaamheden af als directeur van het Nibud. Tot en met 1 oktober treedt Sander Nieuwland (decaan Faculteit Onderwijs & Opvoeding) op als waarnemend decaan van FMR. De vorige decaan, Jean Tillie, gaat dit studiejaar met vervroegd pensioen.
Thema’s
‘Ik heb de HvA leren kennen als een dynamische organisatie die midden in de Amsterdamse samenleving staat’, zegt Vliegenthart in het bericht van de HvA, ‘waar onderwijs, onderzoek en maatschappelijke betrokkenheid hand in hand gaan. Aan zo’n organisatie lever ik graag een bijdrage.’
Vliegenthart was in het verleden wethouder van Amsterdam op het gebied van Sociale Zaken. Ook was hij Eerste Kamerlid voor de SP. Daarvoor heeft hij ook nog als docent aan de universiteit gewerkt. Zelf studeerde hij ooit politicologie, een vakgebied waarin hij ook promoveerde.
Volgens Jopie Nooren, voorzitter van het College van Bestuur van de HvA, is Vliegenthart gekozen om zijn eerdere werkervaring en de onderwerpen waarmee hij zich in zijn carrière heeft beziggehouden. ‘Daaruit blijkt zijn grote affiniteit met thema’s als kansengelijkheid, bestaanszekerheid, inclusiviteit en gelijkwaardigheid in de samenleving.’
In de rubriek Nieuwtje brengen we je snel en kort op de hoogte van wat er speelt in het hoger onderwijs. Al het snelle nieuws vind je hier verzameld.